top of page

Misja

Co robimy i czego chcemy?

Patrzysz nocą w niebo i nie widzisz gwiazd tak wyraźnie jak kiedyś? My też. I nie podoba nam się to. Patrzysz w dół i wśród zieleni, na chodnikach i poboczach ulic widzisz śmieci? My też. I nie podoba nam się to. 

Nie podoba nam się również nicnierobienie, ignorancja i spychanie odpowiedzialności za postępującą degradację przyrody, wymieranie gatunków i niekorzystne zmiany klimatyczne na kogoś innego. 


Nie jesteśmy specjalistami od klimatu i nie znamy się na polityce. Chcemy zdrowia i dobrego życia dla siebie, ale myślimy na tyle szeroko, by chcieć zdrowia dla wszystkich istot, bo z nimi dzielimy ten świat i od nich zależymy.

Martwi nas poziom dyskusji wśród polityków i ekspertów, którzy w środkach masowego przekazu wyrażają dziesiątki teorii na temat tego, czy świat skończy się za 10 lat, czy może za 30 i jak wielki wpływ na zmiany w przyrodzie ma człowiek. Nie wiemy co jest prawdą, ale wierzymy własnym oczom - toniemy w śmieciach i betonie, wdychamy zanieczyszczone powietrze, jemy skażoną żywność. My, nasi rodzice i nasze dzieci.


Dlatego skupiamy się na codziennych działaniach, które w skali jednostki niewiele znaczą, ale w skali tysięcy czy milionów ludzi, mogą ograniczać negatywne zjawiska klimatyczne i środowiskowe. Uważamy, że nawet małe działanie jest lepsze niż żadne. Naszą misją jest edukacja własna i drugiego człowieka, byśmy mogli dbać o Ziemię lepiej i na miarę swoich możliwości. Każdy artykuł, infografika, plakat, który publikujemy, wymaga od nas poszerzania horyzontów i nauczenia się czegoś nowego. W prostych treściach i formach pokazujemy małe działania, które w większej skali mogą sprawić, że przyroda będzie otoczona większą troską. Jeśli chcesz do nas dołączyć, napisz dobry artykuł i prześlij go do nas!

Bądźmy w kontakcie,

--

Geeki dla planety

MISJA: Tekst

DOŁĄCZ DO TWÓRCÓW GEEKSFORPLANET.COM

Napisz do nas. Opublikujemy Twoje treści, bo nie mogą się zmarnować! :-)

Formularz wysłany! Przebieramy nóżkami w oczekiwaniu na współpracę z Tobą!

MISJA: Kontakt
bottom of page